90 minut chodzenia w stałej temperaturze 10 stopni. SUPER!
W ciągu 1,5h chodnikami przeszliśmy 1740 m oraz przepłynęliśmy 270 m łodziami, a to wszytko pod czujnym okiem przewodnika. Nasza wycieczka zaczęła się w Muzeum Multimedialnym gdzie słuchaliśmy opowieści jak to było kiedyś. Po krótkiej historii zjechaliśmy 40 metrów w dół szybem "Anioł"
Przeszliśmy do pierwszej komory "Srebrnej" która jest zachowana w stanie pierwotnym z odtworzonym stanowiskiem pracy gwarków (zdjęcie powyżej).
Kolejną komorą „Zawałowa” to miejsce gdzie możemy zobaczyć narzędzia gwarków, drewniane wózki z końca XVIII wieku oraz olbrzymie głazy dolomitu, które osunęły się ze stropu, tworząc zawał.Niektóre fragmenty komory były dodatkowo eksponowane poprzez odpowiednio nakierowane oświetlenie. Wychodząc z komory „Zawałowej” kierowaliśmy się do największej komory „Niskiej” max 1 m wysokości, a stamtąd do zasypanego szybu "Szczęść Boże",w obrębie którego znajduje się przystań z kolejną atrakcją - podziemny przepływ łodziami.
Zasiedliśmy do łodzi i ruszyliśmy wąskim korytarzem (270 m, głębokość 80 cm) do szybu zwanego "Żmija". W tym czasie dowiedzieliśmy się kilku fajnych historii związanych z szybem Aniela oraz Żmija.
Jak tylko wysiedliśmy z łodzi po mału zaczęliśmy się kierować do wyjścia.
W ostatnich metrach na chodniku obejście zaobserwowaliśmy kilka rodzajów współczesnej obudowy chodnikowej takich jak obudowa łukowa, prostokątna i murowana.
Sonia cierpliwie czeka na naszą kolejkę do windy. |
Więcej informacji na temat zwiedzania znajdziecie na stronie: Kopalnia Srebra - zwiedzanie
Cena uzależniona jest od ilości osób (ceny biletów normalnych):
powyżej 19 osób - 27 zł,
13-18 osób - 29 zł
7 - 12 osób - 31 zł
4-6 osób - 35 zł
My byłyśmy w czasie weekendu gdzie bardzo szybko tworzyła się grupa i za wejście zapłaciłyśmy 27 zł.
Więcej informacji odnośnie cen, dojazdu i godzin otwarcia znajdziecie na stronie: Kopalnia Srebra - cennik
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz